VoipDiscount – rozmowy przez internet na telefon

VoipDiscount to jeden z wielu programów korzystających z technologii Voip (Voice over IP), umożliwiającej za pomocą Internetu przesyłanie głosu. Aby móc korzystać z tego oprogramowania do telefonii cyfrowej należy pobrać darmowy komunikator, zainstalować na swoim komputerze i zarejestrować się tworząc własne konto.

Aby móc wykonywać połączenia należy teraz doładować swoje konto. Od tego momentu możemy cieszyć się bezpłatnymi połączeniami na telefony stacjonarne wielu krajów świata przez okres określony przez operatora.

Standardowo jest dla VoipDiscount 120 dni. Po skończeniu tego okresu mogę wykorzystać środki na koncie wykupione w momencie doładowania według taryfy określonej przez dostawcę usług.

VoipDiscount to jeden z programów grupy Betamax, do której należą takie usługi jak 12voip, Freecall, Nonoh, Poivy, Rynga, Voipbuster, Voipcheap, Voipdiscount, Voipgain.

Różnią się one wspomnianą ilością darmowych dni, listą krajów, do których rozmowy są bezpłatne, ceną minuty na telefony komórkowe.

Wybór odpowiedniej usługi dla nas polegał będzie na ocenie, do jakich krajów zamierzam dzwonić, z jakiego typu rozmów najczęściej korzystam.

Do korzystania z technologii Voip najlepszym narzędziem jest podłączony do wejścia USB komputera odpowiedni telefon internetowy bądź słuchawki z mikrofonem.