Żądaj potwierdzenia przeczytania wiadomości

 

Wysyłając wiadomość e-mail czasami chcemy aby nasz adresat potwierdził nam otrzymanie e-maila.

W programie pocztowym Outlook Express, gdy wysyłamy pojedynczą wiadomość, której o odebraniu chcielibyśmy zostać powiadomieni, w oknie nowej wiadomości w menu Narzędzia wybieramy kliknięciem opcję Żądaj potwierdzenia przeczytania.
Można też w Outlook Express na stałe ustawić dla wszystkich wysyłanych wiadomości żądanie potwierdzenia włączając opcję w menu Narzędzia Opcje… zakładka Potwierdzenia.

Żądanie potwierdzeń przeczytania
Żądanie potwierdzeń przeczytania

 

Będąc po drugiej stronie (jako odbiorca) również w tym samym oknie ustawić jedną z opcji dotyczącą zwracania potwierdzeń przeczytania.

Można więc wybrać Nigdy nie wysyłaj potwierdzenia przeczytania, otrzymywać powiadomienie o wysłanym żądaniu potwierdzeniu przeczytania i podjąć decyzję o wysłaniu potwierdzenia

Nadawca wiadomości zażądał potwierdzenia przeczytania
Nadawca wiadomości zażądał potwierdzenia przeczytania

Można też ustawić Zawsze wysyłaj potwierdzenie przeczytania – wtedy potwierdzenie generowane jest automatycznie.

Nie ma niestety na dzień dzisiejszy takiej opcji w poczcie webmail w home.pl. Wysyłając e-mail ze skrzynki na home.pl nie mogę „żądać potwierdzenia odbioru” oraz odbierając wiadomość w webmail na home.pl od nadawcy, który zażądał potwierdzenia odbioru nie mogę automatycznie takiej odpowiedzi wygenerować.