Sun Ray 3 – terminal bezsystemowy

Sun Ray 3 – to terminal bezsystemowy firmy Oracle. Nie są instalowane na nim aplikacje, ani przechowywane dane. Poprzez połączenie ethernetowe terminal łączy się z serwerem, na którym  wykonywane są operacje.  Zwiększa to znacznie bezpieczeństwo (oprogramowanie antywirusowe zainstalowane jest na serwerze) oraz ułatwia administrowanie.

Urządzenie Sun Ray 3  posiada 5 portów USB 2.0.  Cztery porty znajdują się z tyłu terminala, jeden z przodu. Nad przednim portem USB jest czytnikowi kart chipowych, który umożliwia autoryzację użytkowników.

Sun Ray 3 - przód Sun Ray 3 - tył

Również na przednim panelu znajduje się stereofoniczne wyjście słuchawkowe (mini-jack), wejście mikrofonowe (mini-jack) oraz dotykowy przycisk włączający zasilanie.

Z tyłu terminala obok wspomnianych czterech portów USB 2.0 jest gniazdo ethernetowe 10/100/1000 Mbit/sec (RJ45), 9-pinowy port szeregowy DB9, wyjście video Single DVI-I oraz wejście zasilacza.

Wymiary terminala Sun Ray 3:  190 mm – 158 mm – 27 mm

Urządzenie zapewnia wsparcie dla rozdzielczości do 1920 x 1200.

Sun Ray 3 - zestaw
Do terminala dołączony został zasilacz, mysz i klawiatura firmy Oracle a także podstawka zapewniająca stabilność przy ustawieniu urządzenia w pionie.